Головна » Статті » Мої статті

Позакласний захід

Тема. Ранок «Сергійкова пригода».

Мета:розширити знання учнів про правила безпечної поведінки на вулицях

               І дорогах; розвивати увагу, уміння і навички свідомо дотримуватись

               правил дорожнього руху,щоб уникати травматизму та нещасних ви-

               падків; виховувати дисциплінованість, поміркованість вчинків і рі-

            шень.

Обладнання:ілюстрації, сюжетні малюнки до розповіді, словничок пішо-

               хода.

Хід заняття

І Організаційний момент. Нервово – психологічна підготовка дитячого колективу.

 

                   Мчить машина, поспішає,

                 І на тебе не чекає,

                 Знає правила водій:

                 Як червоне – значить стій.

                 Як зелене – шлях відкритий,

                 Він уже булавець битий.

                 Сподівається, що ти

                    За сигналом будеш йти.

                 Тут порушникам не місце,

                 Пункт населений – не ліс це.

                 То ж не варто проявляти

                 Необізнаність звіряти.

 

-   То  ж як потрібно поводитися на вулиці?

-   Що треба враховувати при переході вулиці?

 -   Хто мусить поступатися дорогою, коли  машина робить лівий поворот біля

      світлофора?

ІІ Повідомлення теми.

Діти, сьогодні ми проведемо розмову про правила дорожнього руху,

Про поведінку на дорозі,про надання  допомоги при травмуванні.

ІІІ Опрацювання матеріалу.

Людина змалечку вивчає буквар, щоб навчитися читати, писати, а дорожню азбуку ми вивчаємо для того, щоб бути грамотними на дорозі, щоб жити в безпеці.

Проведемо гру «Так чи ні».

  • Дружно всі скажіть мені,

На дорозі можна гратись?

Діти. Ні!

 

Лине музика й пісні,

При дорозі можна гратись?

Діти. Ні!

 

Б′є в ворота м’яч  хлопчак.

На подвір′ї  можна гратись?

Діти. Так!

 

 

Можна на дорозі, ви скажіть мені

Мчати на велосипеді?

Діти. Ні!

 

 

Як тобі вже чотирнадцять

Й ти мастак,

По дорозі можна їхати?

Діти. Так!

 

А щоб ви ніколи не були сумні

Правила порушувати можна?

Діти. Ні!

Ситуативні завдання.

1.Розгляд  малюнків. 

- Діти, подивіться  на малюнок. Кого ви на ньому бачите?

 -Так. Це невихований Сергійко.

- На яке світло він перейшов дорогу?

- А на яке потрібно?

- Щоб ви йому порадили?

2. Послухайте одну пригоду про Сергійка.

     Одного разу Сергійко ішов на прогулянку з другом  Васильком.

День був гарний. Світило тепле сонечко. Діти гуляли в парку. Але час йшов так швидко, що потрібно було повертатися додому. Хлопчики жили  на різних вулицях.

Ось вони дійшли до перехрестя.  Василькові  потрібно було перейти дорогу.

Коли вони дійшли до перехрестя, то ввімкнулося зелене світло, але хлопці не поспішали. Вони ще ділилися враженнями від прогулянки. Світлофор почав моргати, що говорило про попередження. Василько вагався чи переходити дорогу. Та  Сергійко говорив : «Біжи! Ще встигнеш!» .

  • Діти, чи правильно говорив Сергійко?
  • Чому ні?
  • Доведіть свою думку.
  • Що хотіли б порадити Сергійкові? На що звернути увагу?

Обговорення правил дорожнього руху.

Діти, давайте пригадаємо правила дорожнього руху.

  1. Правила дорожні знаю, їх виконую завжди.
  2. Знаки на ходу читаю, щоб не трапилось біди.
  3. На дворі зима чи спека, знай, дорога – небезпека!
  4. А тому про себе дбай, добре правила вивчай.
  5. По дорозі йдеш до школи – не лови ворон ніколи.
  6. Про життя своє подбай, тому правила вивчай.
  7. Кожен знає перехожий: перехід на зебру схожий.
  8. Вивчай знаки й правила вчасно, щоб не трапилось біди.
  • Діти, а підкажіть Тимкові, яких ще потрібно дотримуватись правил  дорожнього руху?

Зустріч з лікарем.

Діти, розкажіть, що необхідно зробити,коли трапилася якась пригода на дорозі

Кого потрібно викликати?

(Ситуативна гра. У класі працює пункт «швидкої допомоги». Вчитель телефонує і викликає лікарів, і вони приходять на допомогу).

Виступ лікаря та практичне заняття «Надання медичної допомоги».

IV Підсумки заходу.

Діти, мені здається, що трішки допомогли Сергійкові. Він хороший друг, товариш, але трішки неуважний.А думаю, що він сьогодні все зрозумів, буде дотримуватись правил дорожнього руху. Ніколи їх не порушуватиме і розкаже іншим, що може статися на дорозі. Правда!

Гра «Додай слово».

Щоб на дорогах жертвою не стати,

Потрібно правила…         ( вивчати).

То ж треба знати сину й доні,

 Що рух у нас ...               (правосторонній). Будьте уважні!

Категорія: Мої статті | Додав: Таня (14.03.2015)
Переглядів: 115 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar