Виховна робота закладу спрямована

 

 • виховання конкурентноспроможного громадянина шляхом формування особистості, яка здатна свідомо, активно, творчо впливати на навколишній світ;
 • формування в учнів умінь і навичок ініціативи, самостійності;
 • сприяння виробленню активної життєвої позиції, прагненню до здійснення громадських дій;
 • залучення учнів до практичної діяльності з розв’язання проблем поліпшення соціальних умов життя населення;
 • виховання в учнів гуманістичної позиції, що ґрунтується на загальнолюдських духовних цінностях – любові, доброті, доброчинності;
 • підтримка оптимального рівня фізичного розвитку  та відродження національних традицій здорового способу життя.

 

Робота волонтерського загону  

Значення волонтерського руху

Волонтерський рух для молодих людей є невичерпним джерелом набуття громадської освіти, можливістю вчитися та сприяти розвитку солідарності в країні, можливістю реалізувати себе у служінні суспільству. Учні завдяки волонтерській діяльності набувають практичних життєвих орієнтирів, досвіду, оволодівають мистецтвом життєтворчості, саморозвитку особистості. Але основна мета – допомогти, врятувати, підтримати.

Девіз загону:

Простягни руку допомоги – зміни світ на краще разом із волонтерським загоном Марянівської ЗОШ І-ІІ ступенів «Білий вовк»

Людині потрібна людина

Людині потрібна людина

Людина тепла шукає

Людина самотня гине

У муках тяжких страждає

Людині потрібна людина

Щоб стати єдиним цілим

Людині потрібна людина

Щоб чорне покрити білим

Людині потрібна людина

Щоб разом тримати сонце

Людині потрібна людина

Щоб оселитися в лівому боці…

 

Статут волонтерського загону:

Волонтером може стати кожен учень, який бажає брати участь у справах волонтерів, безкоштовно надавати допомогу, розуміти значимість своєї діяльності.

Волонтерський загін «Білий вовк» Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів був створений у 2012-2013н.р., з метою об’єднання добровільних зусиль учнів, для створення позитивних змін у суспільстві, житті села, спільного рішення загальних проблем виховання, бажання в учнів добровільно служити людям та суспільству.

Активні учасники загону:

Євтушенко Віка, Хівренко Аня, Таценко Назар, Козелько Антон, Плевако Вадим. Шевченко Богдан, Сусла Надя, Іванілова Дар’я.

Основними напрямками роботи волонтерського загону «Білий вовк» є:

 1. Охоронно-захисний – «Ми серед природи»

Прибирання та охорона культурних та історичних пам’ятників, проведення природоохоронних акцій «Збери сміття – очисти довкілля», «Подаруй відходам друге життя», щорічна акція «Годівничка для синички», написання дослідницьких робіт (Хівренко Анна, учениця 7 класу «Вплив антропогенного навантаження на води малої річки Орчик»), створення екобригади «Краплина» з метою привернути увагу населення до проблем збереження водойм.

 

 1. Соціально – побутовий  - «Людині потрібна людина»

Соціальна допомога самотнім пенсіонерам (облагородження подвір’я, організація та проведення вечорів для пенсіонерів села (до Дня людей похилого віку) тощо), пропаганда здорового способу життя (робота агітбригади «Аквамарин», залучення молоді села до участі у спортивних змаганнях «Шкіряний м’яч», «Легкоатлет», акція «Ми за здоров’я»). У 2014 році творча група волонтерського загону «Білий вовк» разом з учнями школи організувала святкове дозвілля для хворих дільничної лікарні, для дитячого садочка «Малятко» с. Халтурино, для пенсіонерів села Мар’янівки «Засіяла різдвяна зірка».

 

 1. Файндрейзенговий – «Я - патріот»

Відносно новий напрям для українського волонтерства, де волонтери не тільки виконавці, але й ініціатори збору благодійних пожертв, благодійної допомоги окремим особам. Розвиток цього напрямку  активно почався  у 2014-2015 н.р., коли виникла потреба простягти руку допомоги бійцям, котрі перебували у зоні проведення АТО на сході України. Волонтери школи надавали посильну допомогу братам Костянтину та Сергію Савчукам (організували збір коштів для придбання необхідних речей, провели разом із учнівським та педагогічним колективом  благодійний концерт із залученням громадськості села, представників АПК «Докучаєвські чорноземи», де були зібрані кошти на потреби бійців АТО, провели акцію «Зігрій солдата», зібрати продукти харчування для відправлення у зону АТО, підготували малюнки на військову тематику і відправили солдатам. ). Навесні 2015 року брати Савчуки були демобілізовані, але учні-волонтери не припинили активного спілкування з хлопцями. У травні 2015 року разом з учніми школи бійці провели спортивні змагання. Волонтери організували та провели виховну годину «Не залишили країну в біді», куди запросили хлопців. Сергій Савчук цього навчального року був запрошений на лінійку, присвячену Першому дзвонику, на Перший урок. Із ініціативи Євтушенка Юрія Миколайовича, начальника служби захисту інформації Карлівського військкомату, волонтерами був організований збір кришок із пластикових пляшок на протези пораненим солдатам, котрі несуть службу  зараз. За вересень місяць отримали та передали 1487 кришок.

 1. Соціально-рекламний – «Братерство» не менш важливий за інші напрямки діяльності. Протягом існування волонтерського загону волонтерами проводилися соціально – рекламні флеш-моби, акції  («Молодь проти СНІДу» - 2013 рік, «Ми за єдину країну» - 2014 рік), створювалися та розповсюджувалися рекламні буклети на різноманітну тематику. Саме завдяки цьму напрямку волонтери тримають зв'язок із громадськістю села Мар’янівки, с. Халтурину, залучати молодь села до активної співпраці.

                                            

Завдання волонтерського загону «Білий вовк»:

 1. Об’єднання та мобілізація добровільних зусиль учнів для створення позитивних змін в суспільстві, місті, сумісного рішення загальних проблем, виховання бажання в учнів добровільно служити людям та суспільству.
 2. Залучення до волонтерського руху та до суспільних дій учнів Мар’янівської ЗОШ І –ІІ ступенів, молоді та села.
 3. Реалізація студентських прагнень щодо здійснення гуманного відношення до людей, які потребують допомоги.
 4. Налагодження зв’язків з Волонтерським рухом району.

 

Волонтери Мар’янівської ЗОШ І-ІІ ступенів «Білий вовк» можуть:

 1. Надавати допомогу
 2. Дати пораду
 3. Дарувати любов
 4. Зігріти посмішкою
 5. Вислухати
 6. Підтримати
 7. Допомогти подолати свої недоліки
 8. Віддати свій час корисній справі

Волонтери Мар’янівської  ЗОШ І-ІІ ступенів «Білий вовк» отримують:

1.Нових друзів

2. Нові знання

3. Досвід

4. Моральне задоволення

5. Нові пригоди

6. Волонтери – це людина, яка свідомо, за власним бажанням, безкоштовно працює на користь інших, де це потрібно у суспільному житті.

7. Волонтер – добровільний помічник, - людина, яка розвиває свої можливості.

8. Приносить користь іншим, а замість отримує нові знання, уміння і навички.

9. Думки і бажання втілює в реальні дії.